Застуду або ГРВІ більшість людей вважають несерйозним захворюванням. Але при вагітності застуду треба вважати потенційно загрозливим станом. Жінкам при надії треба по можливості уникати ГРВІ, а якщо хвороба вже з’явилася – ставитися до свого стану з особливою увагою.

Симптоми застуди при вагітності
При застуді симптоми у вагітних жінок такі ж самі, як і в усіх інших, але вони можуть бути більш посиленими. Це пов’язано з впливом гормонів на слизові оболонки дихальних шляхів.
Як проявляєтьмя застуда у вагітних – основні симптоми:
- нежить та закладений ніс;
- біль та запалення горла;
- головний біль;
- охриплість;
- кашель (може бути сухий чи мокрий);
- поганий апетит;
- погане самопочуття.
Під час вагітності організм жінки стає більш чутливим і дихальна система стає більш вразливою. Тому підвищується вірогідність появи ускладнень, таких як бронхіти, синусити, пневмонії. Також підвищується загроза переривання вагітності. Крім того, за симптомами застуди може ховатися не “звичайне ГРВІ”, а більш небезпечний ковід, у 2022 році він був досить активним. Ця хвороба підвищує ризик передчасних пологів, прееклампсії, кесаревого розтину. Тому при появі симптомів застуди вагітній жінці треба більш уважно слідкувати за своїм станом.
Як поводитися під час застуди при вагітності
Якщо вагітна жінка зрозуміла, що в неї застуда, треба:
- Знизити активність, залишити тільки необхідне навантаження.
- Забезпечити достатню вологість повітря. Частіше провітрювати приміщення.
- Вживати достатньо рідини, це можуть бути морси, чаї, вода.
- Уважно слідкувати за самопочуттям. Якщо через 3 дні стан не почав поліпшуватися, треба звертатися до лікаря.

При наявності високої температури, сильного головного болю, закладеності носа, болю в горлі можна використовувати препарати, що забезпечують симптоматичне лікування. Але багато ліків не рекомендовано вживати під час вагітності, тому, який саме препарат використовувати, треба проконсультуватися з лікарем.
Відео про безпечні методи лікування застуди при вагітності
Якщо вагітна жінка буде ставитися до застуди серйозно, буде слідкувати за станом здоров’я, вчасно консультуватися зі своїм лікарем – це допоможе “пережити” захворювання швидко, без ускладнень та негативного впливу на вагітність.