Медицина

Вірус папіломи людини: лікування, як передається, аналізи

59

Вірус папіломи людини (папіломавірус, ВПЛ) – достатньо поширена інфекція, яка вражає шкіру та слизові оболонки. До групи папіломавірусів входить понад 100 різновидів вірусів, при цьому близько 80 з них можуть негативно впливати на здоров’я людини. Вони можуть викликати появу бородавок, кондилом, папілом. Є й такі, що становлять більш серйозну загрозу здоров’ю, наприклад, можуть викликати у жінок рак шийки матки.

Вірус папіломи людини, як передається

Вірус папіломи людини, як передається?

Заразитися вірусом папіломи людини можна різними шляхами:

  • Статевий спосіб. Найбільш поширений шлях. Вірус передається від людини до людини, коли є контакт шкіри до шкіри. Тому навіть при захищеному половому акті є ризик інфікуватися вірусом папіломи людини.
  • Контактний побутовий спосіб. Через руки або через використання побутових предметів.
  • Від матері до дитини. Зараження ВПЛ відбувається під час пологів.

Вірус папіломи людини: симптоми

Які при вірусі папіломи людини симптоми? Після того як вірус потрапив до организму він може ніяк себе не проявляти. В багатьох випадках імунна система сама ефективно контролює ВПЛ. Але стрес, хвороби, гормональні порушення можуть призводити до активизації вірусу. Тоді виникають характерні симптоми ВПЛ – доброякісні утворення на шкірі та слизових оболонках: кондиломи, папіломи, бородавки.

Якщо в організм жінки попадають 16 або 18 типи папіломавірусу, то це може призводити до дисплазії шийки матки, яка згодом переходить у рак шийки матки. 

Вірус папіломи людини: особливості інфекції та аналізи

Про особливості інфекції та аналізи, які допоможуть її діагностувати дивіться у відео.

Вірус папіломи людини: лікування та профілактика

На жаль на цей час немає специфічних ліків проти ВПЛ. Але є противірусна терапія, яка може зменшити активність вірусу та симптоматична терапія. 

Папіломи та кондиломи видаляються за допомогою лазера, кріодеструкції, електрокоагуляції. Також може призначатися видалення ураженої ділянки при дисплазії шийки матки. Але краще запобігти інфікуванню папіловірусом ніж потім лікуватися. 

Пам’ятайте: Рак шийки матки – одне з найбільш поширених жіночих онкологічних захворювань, яке несе смертельну загрозу. І в більшості випадків він пов’язаний з ВПЛ.  

Захистити від раку шийки матки допоможе щеплення!

Вакцини від папіломавірусу:

  • безпечні;
  • не містять вірус, тому через них не можна захворіти;
  • не викликають хвороб;
  • ефективні у 97 %.
Вірус папіломи людини профілактика

Робити вакцину в першу чергу рекомендують дівчатам у віці 9-14 років, але можна і жінкам до 47 років.

Своєчасна вакцинація від ВПЛ допоможе жінці зберегти здоров’я та значно знизити вірогідність появи такої небезпечної хвороби як рак шийки матки.

Що ще почитати...
s-w-i-f-t-.webp

Swift успішно завершив перший етап тестувань CBDC

Міжнародна платіжна система Swift оголосила про результати пілотного тестування переказів різних цифрових валют центральних банків (CBDC) і додала, що організація бачить у цьому “очевидний потенціал і цінність”. Під час пілотного...
ris-tse-universalniy-garnir-dlya-bagatoh-strav.webp

Як правильно варити рис

Рис – це одна з найпопулярніших круп у світі. Він є основним продуктом харчування в багатьох країнах, переважно Азії. Але вкрай популярний рис і в Європі. З рисом європейці познайомилися...
istoriya-azartnih-igor-nabagato-davnisha-nizh-mozhe-zdavatisya.webp

Історія гемблінгу: як усе починалося?

Гемблінг – це один із найпопулярніших у світі видів розваг. Зазвичай до гемблінгу відносять: лотереї, ставки на спорт, певні види карткових ігор, рулетку, ігрові автомати. І як би не здавалося,...
pravilna-gra-koloriv-dozvolyae-stvoryuvati-kontrasti-ta-aktsentuvati-pevni-detali-intereru.webp

Як правильно підібрати колір стін у квартирі

Від колірного рішення інтер'єру залежить комфорт проживання у квартирі. Перш ніж зупинити свій вибір на певному кольорі, потрібно врахувати безліч нюансів: кількість і вік мешканців, їхні колірні переваги, ступінь освітленості...
audioknigi-tse-noviy-zruchniy-sposib-znayomstva-z-literaturnimi-tvorami-shcho-stae-dedali-populyarnim.webp

Де слухати аудіокниги українською: добірка сайтів і додатків

Аудіокниги – давно завоювали популярність в української аудиторії. Вони зручні та дають змогу насолоджуватися книжками в будь-який час і в будь-якому місці, наприклад за кермом або під час тренування. Поступово...