Медицина

Що робити якщо немає місячних

16

Менструація в дорослої жінки – природний процес, це частина менструального циклу, при якому відбувається відторгнення ендометрію. В першій фазі циклу ендометрій наростає, щоб прийняти запліднену яйцеклітину. Таким чином організм готується до запліднення та вагітності. Якщо запліднення не відбулося, тканини ендометрію відторгаються і виникає кровотеча. В нормі менструальний цикл може бути 21-35 днів. Але інколи виникають затримки менструації. Чому таке трапляється? Що робити, якщо немає місячних? Чому немає місячних і не вагітна? Знайдімо відповіді на ці питання.

Що робити якщо немає місячних

Основні причини затримки місячних

Вагітність та лактація – це найпоширеніша та природна причина затримки місячних. При заплідненні яйцеклітини вона імплантується в матку та продовжує розвиватися. Тому ендометрій не відторгається, і через це місячні не починаються. 

Але чому немає місячних, якщо не вагітна? Причина цього – гормональні порушення. Менструальний цикл регулюється за допомогою гормонів. Якщо відбувається  гормональний збій, це може призводити до затримки місячних.

Найчастіше гормональні порушення виникають через:

  • Гінекологічні хвороби, інфекції, інші хвороби. Викликати затримку можуть запальні та інфекційні захворювання піхви, матки, яєчників, а також вірусні інфекції, хвороби щитоподібної залози, цукровий діабет та інші захворювання.
  • Сильний стрес. Затримка місячних через стрес – досить поширене явище. Сильний стрес викликає гормональний збій, що призводить до затримки менструації.
  • Неправильне харчування та фізичні перевантаження. Жорсткі дієти, надмірна вага, надмірне фізичне навантаження теж можуть спровокувати порушення гормонального фону.

Коли треба звертатися до лікаря?

Що робити, якщо нема місячних? Кілька днів можна почекати. Але якщо нічого не відбулося, треба зрозуміти причини такого стану.

Якщо затримка понад 7-10 і більше днів, або затримки виникають досить часто, треба звернутися до лікаря. Також треба йти до фахівця, коли є додаткові симптоми. Наприклад, якщо затримка місячних і білі виділення, але тест на вагітність негативний, це може вказувати на гінекологічне захворювання.

Затримка місячних, причини та лікування

Затримка менструації: причини та лікування

Не ігноруйте затримку місячних та інші симптоми, які можуть вказувати на проблеми зі здоров’ям. Звертайтеся за допомогою до лікаря, проходьте обстеження та лікуйтеся вчасно.

Що ще почитати...
Бізнес-еміграція в США – що потрібно знати

Бізнес-еміграція в США – що потрібно знати

На жаль, через війну в Україні значна частка підприємців або релокували свій бізнес, або були змушені вдатися до бізнес-еміграції. Сполучені Штати Америки – вельми приваблива країна для таких цілей, але