Якщо домашня аптечка зібрана правильно, то в годину «ікс» у ній знайдуться ліки та засоби для надання першої допомоги. Якщо ж вона організована за принципом складу для непотрібних медикаментів, то ймовірність залишитися наодинці з болем, кровотечею та ще якоюсь неприємністю зі здоров'ям надзвичайно висока.

Розглянемо, що повинно бути в домашній аптечці, щоб вона допомогла дочекатися приїзду швидкої або ранку, коли можна буде відправитися в поліклініку до лікаря вузької спеціалізації.

Базова домашня аптечка – що в ній має бути

Як зібрати домашню аптечку

Для базової аптечки підійде пластикова коробка або контейнер, що щільно закривається і не пропускає світло. Ліки зберігаються зазвичай при кімнатній температурі в місцях, недоступних для дітей. Тому домашню аптечку краще поставити вище на полицю шафи, звідки за потреби її легко можна буде дістати.

Деякі лікарські засоби зберігають у холодильнику, наприклад, свічки та склади, що містять інтерферон, тому що перші в теплі тануть, другі інактивуються.

Медикаменти повинні знаходитися в оригінальній фірмовій упаковці з інформацією про термін їхньої придатності та обов'язково з інструкцією із застосування, навіть якщо вона вам добре знайома. Це дуже важливо, інакше ліки легко перетворюються на отруту.

Домашня аптечка: Що повинно бути в домашній аптечці: поради

Список найважливіших ліків, які повинні бути в домашній аптечці

До складу домашньої аптечки треба включити:

  • Знеболюючі – нестероїдні склади протизапальної дії («Ібупрофен», «Парацетамол»). Універсальну дію має порошок «Німесіл». Він ефективний при болю як у спині, так і у горлі, підійде як жарознижуючий препарат.
  • Сорбенти для виведення бактерій та токсинів («Смекта», «Ентеросгель», «Полісорб» або активоване вугілля).
  • Препарати спазмолітичної дії для зняття спазмів у матці, судинах, кишківнику та усунення болю («Папазол», «Папаверин», «Дротаверин»).
  • Антигістамінні засоби, такі як «Дезлоратадин», що належать до групи препаратів III покоління. Використовуються для зняття сверблячки, болю та почервоніння, які мають місце після укусу комах, а також при нежиті та чханні – реакції на цвітіння трав.
  • З антибіотиків можна до списку включити азитроміцин зі зручним (1 раз на день) графіком прийому.
  • З болем у горлі впорається спеціальний спрей "Стрепсілс інтенсив" або льодяники.
  • З тривогою "Корвалол", "Валідол" або "Валеріана" у таблетках.

У сім'ях з дітьми в домашній аптечці мають бути жарознижувальні свічки з парацетамолом та протиалергічними краплями. Сюди можна віднести дитячу спринцівку на випадок запору і трави для купання новонароджених.

Домашня аптечка: вміст, який допоможе при будь-яких обставинах

Якщо хтось у сім'ї страждає на хронічні захворювання, аптечку доповнюють відповідними препаратами. Літнім людям знадобиться «Нітрогліцерин». Решту ліків треба купувати за призначенням лікаря.

Що повинно бути в домашній аптечці поміж ліків

Обов’язково мають бути засоби для перев'язування та обробки ран. Дрібні травми трапляються досить часто і не потребують допомоги спеціаліста. З цим завданням впораються антисептики:

  • розчин йоду;
  • діамантовий зелений;
  • перекис водню.

Рани краще промивати «Хлоргексидином», «Фурациліном» або «Мірамістином». Садна і пошкодження шкіри можна обробляти спреєм «Октенісепт», що має противірусні та протимікробні властивості.

Для перев'язки та фіксації знадобляться:

  • широкий, вузький та еластичний бинти;
  • пластир;
  • вата.

У домашній аптечці має бути «Лідокаїн» у вигляді спрею для знеболювання при розтягуваннях та забитих місцях, а також «Пантенол» (теж краще у вигляді спрею) від опіків.

Що стосується збирання домашньої аптечки під час війни, то розібратися в цьому питанні вам допоможе це відео: 

Що має бути в аптечці під час війни – відео

Як правильно зібрати аптечку першої допомоги розповідає лікар в цьому відео:

Висновок

Збирати домашню аптечку краще не поспішаючи, попередньо промоніторивши ціни та програми лояльності в різних аптеках. Варто звернути увагу на українські медикаменти. Якщо в вас є домашня аптечка, переконайтеся, що в ній всі засоби не протерміновані!

Відповіді на часті питання

Які ліки повинні бути в домашній аптеці?

В домашній аптеці повинні бути знеболюючі ліки (наприклад, “Ібупрофен”, “Парацетамол”), сорбенти, спазмолітики, антигістаміни, антибіотики (за рецептом лікаря), засоби для лікування опіків та інші основні медикаменти.

Чому важливо зберігати ліки в оригінальній упаковці?

Оригінальна упаковка містить інформацію про терміни придатності та інструкції щодо використання. Це важливо для уникнення неправильного використання ліків, яке може бути небезпечним.

Чи може аптечка містити ліки для дітей?

Так, аптечку можна доповнити ліками для дітей, такими як жарознижувальні свічки, протиалергічні засоби та інші ліки, які підходять для дітей за рекомендацією лікаря.