Манікюр із гель-лаком приваблює своєю неймовірною стійкістю. Міцне та гнучке покриття прилягає до нігтьової пластини, тримається понад 3 тижні і нічим не видає свій “вік”. У процесі нанесення використовуються ультрафіолетові промені. Сам шелак є гібридом, до складу якого входить звичайний лак та гель для моделювання. Ацетоном полімерне покриття не знімається. Для цього є спеціальний засіб. Як гель-лак впливає на нігті та які наслідки нанесення шелаку для здоров'я в цілому — давайте розберемося.

Як гель лак впливає на нігті

Що таке шелак

Шелак – лак на гелевій основі для нігтів. Він відрізняється яскравим глянцевим блиском та міцною адгезією з нігтьовою пластиною. Полімер, що утворюється після сушіння, зносостійкий, довговічний, не утворює тріщин і сколів. Його особливість – широка палітра відтінків. 

Нігті з таким покриттям не ламаються, до того ж жінка може поєднувати роботу по дому без шкоди манікюру. Але чи шкідливий гелевий манікюр – далеко не кожна ставить собі таке питання. Хоча варто!

Які є наслідки нанесення шелаку на нігті

Які наслідки нанесення шелаку

Фахівці приділяють увагу тому, що лак на полімер, тобто на пластмасу, перетворюють ультрафіолетові промені. Ультрафіолет має канцерогенні властивості. Прямого зв'язку між гелем і раком шкіри, який вражає зону навколо нігтьової пластини, немає, але, повністю виключати можливі негативні наслідки нанесення шелаку не варто. 

Щоб уникнути шкоди манікюру з гель-лаком, лікарі рекомендують регулярно змінювати лампочки в УФ лампах, застосовувати лише якісне обладнання, не допускати пропуск терміну зберігання елементів, які забезпечують ультрафіолетовий ефект.

Що стосується складу шелаку, то в ньому є деякі небезпечні компоненти:

  • Формальдегід – токсична речовина, яка здатна накопичуватися в організмі. Вона знижує захисні функції організму, може спровокувати алергічну реакцію, вплинути на органи дихання.
  • Дибутилфталат — отруйна сполука, яка порушує роботу репродуктивної та ендокринної систем.
  • Толуол – їдкий розчинник, продукт нафтоперероблення, для якого також характерний накопичувальний ефект. Він ушкоджує поверхню нігтя, негативно впливає на м'язи, печінку та нирки.

Наслідком нанесення шелаку може бути онихолизис – дізнайтеся більше про цю хворобу у відео:

Регулярне сушіння нігтів під ультрафіолетом, на думку лікарів, несе в собі небезпеку розвитку низки станів:

  • зневоднення, гіперпігментація та лущення шкіри;
  • ламкість та витончення нігтів;
  • опіки на кінчиках пальців;
  • оніхолізис – процес відходження нігтя зі свого ложа внаслідок травматизації та перегрівання тканин.

І, нарешті, меланома як наслідок змін на клітинному рівні через безперервне випромінювання. Такі наслідки нанесення шелаку вкрай рідкісні, але й виключати їх не варто.

Як себе убезпечити від впливу гель-лаку на нігті

Наслідки нанесення шелаку будуть набагато безпечнішими, якщо:

  • гель-лак наносити 4-6 разів на рік;
  • давати нігтям час для відпочинку;
  • приділяти увагу догляду та відновленню нігтів;
  • не намагатися зняти гель-лак ацетоном;
  • використовувати лише якісні гель-лаки, які не містять токсичних компонентів, описаних вище;
  • перед процедурою нанести на шкіру рук сонцезахисний крем із SPF вище 15.

До того ж краще відвідувати майстрів, що працюють не з ультрафіолетовими, а з безпечнішими LED-лампами.

Все важливе про вплив гель лаку на нігті

Чи варто відмовлятися від гарного манікюру через вплив гель-лаку на нігті?

Краса вимагає жертв, тому кожен самостійно вирішує, чи готовий він йти на ризики, щоб мати доглянуті нігті та бездоганний зовнішній вигляд. Інформація про те, як гель-лак впливає на нігті допоможе прекрасним дівчатам та жінкам бути більш обізнаними.