Підвищення температури в дитини – досить часте явище. Для батьків така ситуація – завжди привід для хвилювання. З одного боку хочеться збити температуру, щоб покращити самопочуття дитини. А з іншого боку – лікарі не рекомендують це робити без необхідності. Отже, в яких випадках треба збивати температуру, а коли краще не втручатися? Як збити високу температуру у дитини, якщо це потрібно? Які коректні засоби використовувати, щоб не нашкодити здоров’ю дитини?

Чому підвищується температура
В нормі температура у дитини знаходиться в межах 36-37 °С. Підвищення температури (гіпертермія) може виникати через різні причини. Частіше за все це відбувається на фоні інфекційних захворювань. Також у ранньому дитинстві частими причинами може бути перегрівання та прорізування зубів.
Підвищення температури під час інфекційної хвороби – це частина захисної реакції організму. Висока температура впливає на стан вірусів та бактерій, заважає їм розмножуватися. Одночасно в організмі починають активно вироблятися антитіла, які здатні перемогти інфекційних агентів. Саме тому лікарі не радять зразу збивати температуру. І все ж таки є випадки, коли це треба робити.
Що робити, коли в дитини висока температура: 5 порад від педіатра
Отже, якщо в дитини висока температура, треба створити комфортні умови, давати достатньо пити та уважно слідкувати за самопочуттям.
В яких випадках треба збивати температуру у дитини?
Батькам слід збивати температуру якщо:
- У дітей раннього віку температура підвищується дуже стрімко.
- Показники температури дуже високі (понад 38 градусів в дітей до 3 місяців і вище 38,5 в дітей, що старші).
- Разом з підвищенням температури почалися блювота або діарея (підвищений ризик зневоднення).
- З’явилися фебрильні судоми, сплутаність свідомості.
- Дитина погано переносить підвищення температури.
Чим збивати температуру у дитини
Якщо є необхідність збити високу температуру у дитини – треба використовувати препарати на основі Ібупрофену або Парацетамолу. Вони можуть бути в різних лікарських формах: свічки, сиропи, порошки, таблетки. Але дуже важливо уважно читати інструкцію та дотримуватися рекомендованих доз і вікових обмежень.
А от використовувати нетрадиційні методи (такі як обтирання спиртом або оцтовим розчином) не треба. Це не дасть потрібного результату і може нашкодити здоров’ю дитини.

Якщо вам не вдається збити температуру, дитина погано себе почуває, температура тримається високою понад 3 дні, та в будь-яких інших випадках, коли ситуація здається вам підозрілою чи загрозливою – звертайтеся за допомогою до педіатра. Лікар допоможе з’ясувати причини високої температури, дасть рекомендації, призначить ліки, якщо вони потрібні.