Застуда, ангіна, грип – це поширені захворювання дихальних шляхів, з якими ми зазвичай стикаємося декілька разів на рік. Одним з основних симптомів цих захворювань є біль у горлі. Він може бути досить сильним може супроводжуватися пирхотою, охриплим голосом та іншими ознаками, які вказують на запалення горла. Одним з ефективних методів поліпшення стану та усування болі в горлі є полоскання. Чим полоскати горло при застуді? Які саме інгредієнти краще використовувати, щоб покращити самопочуття, коли болить горло?

Чим полоскати горло при застуді: рецепти
Існує достатньо багато рецептів, чим полоскати горло при застуді. Ми розповімо чим полоскати горло в домашніх умовах, а ще, які засоби найбільш прості та дієві.
- Розчин солі та соди. Найпростіший рецепт – полоскання горла сіллю та содою. На склянку теплої води потрібно покласти чайну ложку одного та другого. Чим краще полоскати горло содою чи сіллю? Лікарі рекомендують змішувати ці інгредієнти разом. Також, якщо нема алергії на йод, можна додати в розчин 2-3 краплі йоду.
- Настій ромашки. Сушену ромашку треба залити окропом і дати настоятися 20-30 хвилин. Заварювати з розрахунку 1 чайна ложка сушеної ромашки або 1 фільтр пакетик на 1 стакан води.
- Відвар евкаліпта. Використовуються листя евкаліпта. 1 чайну ложку сушеного листя треба залити стаканом окропу та дати настоятися 20-30 хвилин. Можна також використовувати олію евкаліпта. В цьому разі треба додати у склянку теплої води 1-2 краплі олії.
- Настоянка нагідків (календули). Для полоскання потрібно взяти 1 чайну ложку настоянки та розвести її в стакані води.
- Розчин фурациліну. Полоскання горла фурациліном теж достатньо ефективний засіб при запаленні. Це антисептичний засіб, якій можна використовувати для полоскання. Для приготування розчину треба 1 таблетку фурациліну розчинити в 100 мл води.

Є й інші варіанти розчинів, які можна використовувати для полоскання горла при запаленні. Більше дізнатися про них можна, подивившись відео.
Які трави і настоянки можна використовувати для полоскання горла
Тепер ви знаєте, чим полоскати горло при застуді, і можете вибрати варіант, якій вам більше підходить. Але якщо полоскання не дає необхідного ефекту, біль не проходить, є висока температура, кашель та інші симптоми, які вказують на важкий перебіг хвороби – обов’язково звертайтеся до лікаря.