Ангіна або тонзиліт – дуже розповсюджене захворювання, яким частіше хворіють діти, але можуть хворіти й дорослі. Це запалення мигдалин, яке виникає під впливом інфекції. Хвороба має достатньо неприємні прояви, які значно погіршують наше самопочуття. Але, крім того, вона небезпечна своїми ускладненнями. В цій статті поговоримо про те, як проявляється ангіна та які небезпеки несе.

Прояви ангіни
До характерних симптомів тонзиліту відносяться:
- сильний біль в горлі;
- біль при ковтанні та розмові;
- підвищення температури (може бути до 39-40 градусів);
- збільшення мигдаликів;
- білий наліт на мигдаликах, почервоніння слизової оболонки горла і мигдаликів;
- загальна слабкість.
Якщо в вас виникли такі симптоми, необхідно звертатися до лікаря та виконувати всі його поради. Доктор дасть поради, чи треба збивати високу температуру в дитини, розкаже, як поводитися під час хвороби та пропише необхідне лікування.
Ця хвороба може бути достатньо підступною і якщо не звертати на неї увагу, вона може призвести до ряду серйозних ускладнень.
Діагностика та лікування ангіни
Головні небезпеки ангіни
До найбільш частих ускладнень тонзиліту відносяться:
- абсцес і флегмона;
- ревматичне ураження серця;
- ревматичне ураження суглобів;
- захворювання нирок.
Абсцес і флегмона
В цьому випадку виникає запалення навколо мигдаликової клітковини, починаються гнійні процеси. Ознаки цих ускладнень: підвищення температури, сильний біль в горлі, збільшення лімфатичних вузлів, ускладнення ковтання. Набряк може бути таким сильним, що, може виникати утруднення дихання.
Кожне з вищеперелічених ускладнень може бути достатньо небезпечним та потребує обов’язкового лікування.
Ревматичне ураження серця
Це досить часте ускладнення тонзиліту, при якому відбувається пошкодження серця, може виникнути міокардит, ендокардит, пошкодження клапанів серця. Характерними симптомами є болі в серці, задишка та швидке стомлення. Вони можуть виникати під час ангіни або на фоні одужання.
Ревматизм суглобів
Якщо ангіну вилікували не до кінця, це може призвести до ревматизму суглобів. Ознаки цього патологічного стану: біль, набряк, припухання та почервоніння суглобів.
Запалення нирок
Після ангіни можуть виникати пієлонефрит або гломерулонефрит. Зазвичай вони з’являються через 1-2 тижні після ангіни. Характерні симптоми цього: біль у попереку, часті позиви до сечовипускання, може підійматися температура.

Уважно ставтеся до свого здоров’я, не залишайте тонзиліт недолікованим. Якщо на фоні ангіни з’явилися якісь підозрілі симптоми та погіршення самопочуття – якомога скоріше звертайтеся до лікаря.