Вагітність супроводжується набором маси тіла – це закономірно. Це природний процес, який пов’язаний з тим, що організм жінки готується до пологів. Але досить часто вага набирається занадто швидко, а потім залишається або скидається не повністю. Що ж робити? Чи можна худнути під час вагітності? Та чи існує дієта при вагітності для зниження ваги?
Якою повинна бути вага?
Жінка набирає десь 7-15 кілограмів за період вагітності. Скільки саме? Це залежить від статури, ваги, яка була від початку, особливостей перебігу вагітності тощо. З’ясувати, чи вага не перебільшує норму, вам допоможе лікар-гінеколог, який веде вагітність. Але якщо в першому триместрі маса тіла збільшилася більше ніж на 4 кілограми і потім зростає більше ніж на 500 г на тиждень – можна казати, що проблема зайвої ваги присутня.
Чи можна худнути під час вагітності? Можна, а в деяких випадках навіть потрібно, тому що надмірна вага здатна негативно впливати на перебіг вагітності. Але робити це треба обережно.
Що допоможе безпечно схуднути під час вагітності
Для того, щоб схуднути під час вагітності, треба звернути увагу на спосіб життя та раціон.
Схуднути під час вагітності допоможе правильне харчування
Як підібрати дієту при вагітності для зниження ваги
Треба пам’ятати, що дієти з суворими обмеженнями категорично протипоказані під час вагітності. Їжа повинна забезпечувати матір та дитину всім необхідним, але при цьому не давати надмірних калорій.
Для створення меню при вагітності можна використовувати прості правила:
- зменшити кількість занадто калорійної їжі;
- збільшити в меню кількість складних вуглеводів;
- харчуватися 3-6 разів на день невеликими порціями;
- виключити з меню продукти, які підсилюють апетит;
- їсти більше овочів та фруктів;
- додати продукти, що багаті клітковиною.
Але в кожному випадку треба створювати персональну дієту при вагітності для зниження ваги, яка буде враховувати особливості стану. Щоб зробити це, ви можете звернутися по допомогу до лікаря-дієтолога.
Фізична активність під час вагітності
Фізична активність також може бути інструментом для підтримання ваги в нормі, коли жінка при надії. В цьому стані краще обирати спеціалізовані тренування для вагітних. Це може бути йога чи пілатес для вагітних, аквааеробіка. Також забезпечити достатній рівень фізичної активності допоможуть щоденні прогулянки.
Здоровий спосіб життя допоможе жінці тримати себе в формі і нормально почуватися. Але якщо з’явилася надлишкова вага та якісь проблеми зі здоров’ям – треба консультуватися з фахівцями. Вони порадять, як взяти вагу під контроль та покращити самопочуття під час виношування дитини.