Втома – це стан, з яким періодично стикається кожна людина. Тоді відчувається знесилення, знижується працездатність. Щоб відчуття втоми зникло, потрібно витратити деякий час на відпочинок. Але в деяких випадках відпочинок не допомагає та стан не покращується. Тоді говорять про надмірну або хронічну втому.
Одна з поширених причин виникнення надмірної втоми – гіпотиреоз. Що це за захворювання, чому воно виникає та які наслідки має для організму?

Гіпотиреоз: причини виникнення
Гіпотиреоз – це стан, при якому знижується виробництво гормонів щитоподібної залози. Причин такого порушення гормонального балансу може бути багато. Серед основних:
- захворювання щитоподібної залози (аутоімунний тиреоїдит);
- променева терапія;
- часткове видалення щитоподібної залози;
- вживання ліків, які порушують синтез гормонів щитоподібної залози;
- недостатнє надходження йоду з їжею.
10 причин гіпотиреозу! Чому знижується рівень гормонів щитоподібної залози?
Гіпотиреоз: симптоми
Якщо при нестачі гормонів щитоподібної залози розвивається гіпотиреоз, наслідки цього людина починає відчувати кожного дня, і це дуже впливає на якість її життя. З’являються функціональні розлади, виникають характерні симптоми гіпотиреозу, одним з яких є хронічна втома.
Серед найбільш розповсюджених симптомів гіпотиреозу:
- загальна слабкість;
- сонливість;
- набір ваги;
- підвищена сухість шкіри;
- повільність;
- закрепи, здуття живота;
- проблеми з пам’яттю;
- емоційна нестабільність;
- оніміння м’язів;
- біль в суглобах.
Як діагностувати гіпотиреоз?
У вас останнім часом надмірна втома? Є інші симптоми гіпотиреозу? Для того, щоб з’ясувати, що саме відбувається з організмом, треба здати аналізи та пройти інші обстеження.
Зазвичай в разі підозри на гіпотиреоз призначаються аналізи:
- тиреотропний гормон (ТТГ);
- загальний та вільний трийодтиронін (Т3);
- загальний та вільний тироксин (Т4);
- антитіла до ТГ;
- біохімія крови.
Також можуть призначатися УЗД щитоподібної залози та інша інструментальна діагностика. Які саме обстеження вам потрібні, має визначити лікар. Він також проаналізує результати діагностики та подбере лікування, якщо воно необхідно.

Запідозрили, що у вас гіпотиреоз? Звертайтеся до лікаря та проходьте обстеження! Ця хвороба добре лікується за допомогою медикаментів. Корекція балансу гормонів щитоподібної залози допоможе покращити самопочуття, позбутися надмірної втоми та інших неприємних проявів гіпотиреоза.