Управління з питань віртуальних активів Дубая (VARA) випустило новий закон для регулювання віртуальних активів, включно з загальними та спеціальними повноваженнями VARA щодо нагляду та забезпечення дотримання нових правил усіма учасниками ринку криптовалют на території емірату.

Серед іншого, проведення операцій на території емірату з будь-якою анонімною криптовалютою, як Monero (XMR) чи ZCash (ZEC), є правопорушенням.
Dubai prohibits Monero, LocalBTC shut down, UFOs, ballons & more
Згідно з новим законом, опублікованим 7 лютого, “на території емірату заборонено випуск криптовалют з підвищеним рівнем анонімності, а також проведення будь-яких операцій, пов’язаних з подібними віртуальними активами”.
У нових нормах, криптовалюти з підвищеною анонімністю визначені як “тип віртуального активу (ВА), який запобігає відстеженню транзакцій або запису власності через розподілені публічні книги, і для якого постачальник послуг віртуальних активів не має пом’якшувальних технологій або механізмів для забезпечення відстеження або ідентифікації власності”.
Які ще зміни чекають на крипторинок Дубая?
Як повідомляє Cryptonews, нові правила встановлюють вимоги до ліцензування та авторизації постачальників послуг віртуальних активів (VASP) та емітентів, які хочуть працювати в Дубаї. А VARA отримало повне право приймати рішення та адаптувати закони, пов’язані з криптоактивами, як воно вважатиме за потрібне:
“VARA може на власний розсуд класифікувати будь-який віртуальний актив або тип віртуального активу як заборонений в еміраті, чи іншим чином надати роз’яснення або висновок, шляхом загального повідомлення або в окремому порядку, щодо [серед іншого] заборони ВА”.
Регулятор також вказав норми для криптокомпаній, яким вони повинні відповідати, якщо виявляють намір працювати на території Дубая. Здебільшого вони стосуються боротьби з відмиванням грошей і тероризмом, маркетингу і запобігання ринковим правопорушенням, як інсайдерська торгівля та маніпулювання ринком.
Як каратимуть правопорушників?
Для компаній та осіб, які не дотримуватимуться нових норм, передбачена система штрафних санкцій залежно від правопорушення.

Наприклад, всі учасники крипторинку, незалежно від того, мають вони ліцензію VARA чи ні, повинні дотримуватися правил маркетингу, реклами та рекламних акцій. Порушники будуть оштрафовані на суму від 20 000 дирхамів (5500 доларів США) до 200 000 дирхамів (55 000 доларів США), а за повторне порушення можна отримати штраф до 500 000 дирхамів (135 000 доларів США).
Додаткові фінансові збори
Закон також встановлює плату за консультаційні послуги, ліцензування та щорічний нагляд за депозитарними, біржовими, брокерсько-дилерськими та кредитними послугами. Розмір комісії коливається від 40 000 дирхамів (11 000 доларів США) до 200 000 дирхамів (55 000 доларів США), залежно від виду послуг.
Зазначимо, що положення VARA застосовуються в межах емірату Дубай та у його вільних зонах та спеціальних зонах розвитку. Проте Дубайського міжнародного фінансового центру (DIFC) ці правила не стосуються, оскільки він регулюється іншим органом.