Віртуальні гроші в іграх важко назвати новою концепцією. При цьому поява технології блокчейну дала можливість розробникам ігор впровадити у свої проекти елементи реальної економіки. Гравці можуть заробляти всередині гри звичайні токени та NFT, а потім обмінювати їх на реальні гроші на спеціальних біржах.
Найчастіше ігрові токени можна обміняти на стейблкоини на централізованих чи децентралізованих біржах криптовалют. А вже з продажем цих цифрових активів у вас точно не виникне труднощів. Вони легко конвертуються на фіат, виводяться на карти, електронні гаманці та ін.

Особливості крипто-ігор
На даний момент існує декілька моделей для створення криптоігор. Від моделі безпосередньо залежатиме, як гравець зможе заробляти токени. Найпоширеніші формати – «Грай та заробляй» та «Рухайся і заробляй».
У першому варіанті вам потрібно просто просуватися за сюжетом, боротися з ворогами та виконувати різні ігрові завдання. За це гра буде платити вам певну кількість токенів.
Формат «Рухайся та заробляй» найчастіше реалізується у фітнес-додатках. Такі проекти ставлять собі за мету спонукати людей займатися фізичною активністю. Кількість нарахованих токенів залежатиме від кількості пройдених кроків.
Крім основних токенів, в іграх також використовуються невзаємозамінні токени NFT. Це унікальні ігрові предмети, які мають певну цінність. Це може бути зброя, скіни для персонажів, різні аксесуари та багато іншого.
Цінність таких токенів полягає в їхній унікальності. Іншого такого предмета просто не існує.
Найкращі ігрові токени
За даними CoinMarketCap, на даний момент ринок ігрових токенів оцінюється в 12,8 мільярда доларів. Головна перевага монет – вони мають цінність не лише всередині конкретної ігрової екосистеми. Ми склали трійку лідерів серед ігрових токенів, залежно від ринкової капіталізації.
ApeCoin (APE)
ApeCoin (APE) – це ігровий токен, що є набором NFT, ринкова капіталізація якого оцінюється в 2,23 мільярда доларів. Монета належить яхт-клубу Bored Ape, побудована на блокчейні Ethereum.
У токена на даний момент немає власної гри, але сторонні розробники активно включають NFT у свої проекти. Наприклад, ApeCoin присутні у мобільній грі Benji Bananas.

Decentraland (MANA)
Монета MANA належить проекту Decentraland. Це ціла екосистема з метавсесвітом, яка побудована на блокчейні Ethereum. Тут гравці отримують можливість купувати та продавати цифрову нерухомість.
Усередині метавсесвіту є кілька власних ігор, доступна взаємодія з іншими користувачами та багато іншого. За MANA здійснюються покупки всередині проекту – можна придбати землю, купити різноманітні товари та послуги.
Ринкова капіталізація токена складає 1,8 мільярда доларів.

Sandbox (SAND)
Sandbox (SAND) – ще один метавсесвіт у форматі «Пісочниця», який працює на блокчейні Ethereum. Криптовалюта SAND використовується для проведення транзакцій усередині метавсесвіту. Зокрема, за неї можна придбати віртуальні ділянки землі.
Ринкова капіталізація SAND складає близько 1,6 мільярда доларів.

Існуючі ризики для криптоінвесторів
Не варто забувати про те, що криптовалютний ринок пов’язаний з численними ризиками, це стосується і ігрових токенів. Один із головних ризиків – постійні коливання вартості монет. Ціна залежить від динаміки попиту та пропозиції, від популярності конкретного проекту.
Так, якщо гра раптом перестане подобатися користувачам, і вони не гратимуть у неї, вартість монет просто обвалиться до нуля. При цьому повернути вже зроблені інвестиції ви не зможете. Монети просто стануть марними.
Ще один ризик – злочинна діяльність. Криптовалютна сфера досі вважається відносно новою, вона погано регулюється. На тлі цього з’являється велика кількість зловмисників, які прагнуть скористатися вразливими.
За допомогою злому та шахрайства злочинці прагнуть заволодіти монетами інших людей. Базовий ланцюжок блоків дійсно безпечний, до нього практично неможливо отримати доступ. Але дати гарантії, що таким самим безпечним буде двигун або ринок гри, ніхто не зможе.
Цифрові гаманці, які використовуються для зберігання цифрових токенів, можуть бути зламані. Також не виключається факт неправильної обробки транзакцій. Все це може призвести до втрати коштів, що зберігаються на гаманці.
Найгучнішою подією цього року став зламування криптовалютної гри Axie Infinity. Це одна з найпопулярніших ігор, яку грають користувачі з усього світу. На момент злому база активних користувачів складала 2,7 мільйонів гравців.
Внаслідок злому були викрадені монети Ethereum та USD Coin (USDC). Завданий ігровий всесвіт збитки оцінили в 617 мільйонів доларів. При цьому розробники змогли компенсувати користувачам лише третину завданих збитків.
Висновок
Ігрові токени дозволяють людям заробляти криптовалюту під час гри. Якщо ви хочете інвестувати в один із таких проектів, радимо пошукати нові трендові ігри. Раннє приєднання до проекту дозволить придбати цифрову валюту буквально за копійки.