Криптовалюта та блокчейн

Swift успішно завершив перший етап тестувань CBDC

75

Міжнародна платіжна система Swift оголосила про результати пілотного тестування переказів різних цифрових валют центральних банків (CBDC) і додала, що організація бачить у цьому “очевидний потенціал і цінність”.

S.W.I.F.T.

Під час пілотного тесту було розглянуто, як різні види CBDC можуть взаємодіяти через конектор CBDC на основі API, використовуючи дві різні мережі блокчейну та існуючі платіжні системи на основі фіатних операцій.

Згідно з пресрелізом Swift, усі учасники пілотного проєкту висловили “рішучу підтримку” у продовженні розробки рішення. Учасники також погодилися, що конектор CBDC, який використовувався в симуляції, уможливив “плавний обмін CBDC”, і сказали, що це також спрацює для трансферів між CBDC, побудованих на різних платформах.

Останнє вважається особливо важливим, враховуючи ризик фрагментації, оскільки всі центральні банки в усьому світі будують власні CBDC.

Cхема роботи конектора CBDC від Swift

5000 змодельованих транзакцій

18 центральних і комерційних банків взяли участь у дослідженні, яке охопило 5000 змодельованих транзакцій, здійснених протягом 12 тижнів. Серед них були такі фінансові гіганти, як HSBC, Standard Chartered і NatWest, а також центральні банки, як Deutsche Bundesbank і Monetary Authority of Singapore, повідомили у Swift.

У коментарі Том Цшах, директор з інновацій Swift, заявив, що дослідження показало, що Swift може продовжувати відігравати важливу роль у фінансовій екосистемі, де співіснують традиційні валюти та CBDC.

BREAKING: SWIFT CBDC ANNOUNCEMENT

“Наш конектор CBDC на основі API підтвердив свою надійність у майже 5000 транзакціях між двома різними блокчейн-мережами та традиційною фіатною валютою, і ми раді отримати підтримку нашої спільноти в його подальшому розвитку”, – сказав він.

Swift завершила пілотне тестування CBDC. Що далі?

Після завершення пілотного тестування Swift розробить бета-версію системи для подальшого тестування центральними банками країн. Після цього буде проведено другий етап тестування пісочниці, щоб учасники досліджували нові випадки використання, зокрема в розрахунках з цінними паперами, фінансуванні торгівлі та умовних платежах.

Електронні гроші: з 1 квітня нові можливості та нові проблеми

BIS також повідомляє про успішний тест CBDC

Результати дослідження Swift були отримані лише через кілька днів після того, як Банк міжнародних розрахунків (BIS), який іноді називають “центральним банком центральних банків”, оприлюднив результати свого власного пілотного дослідження щодо використання CBDC у транскордонних транзакціях.

Згідно з дослідженням BIS, центральні банки можуть мати “майже повну автономію” щодо розробки власних CBDC, водночас роблячи свій CBDC сумісним із CBDC інших країн для здійснення транскордонних транзакцій.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.