Листопад, 21 рік. 14-річна художниця Ебігейл разом зі своїм братом проводить розпродаж власне створених NFT. За 10 годин їм вдається продати 8 тисяч картинок. При цьому загальний залучений заробіток становив понад 1 мільйон доларів. Одна така картинка в середньому купувалась за 160 доларів. Висновок всього сказаного в тому, що достатньо розібратися у сфері NFT та запропонувати покупцям справді щось цікаве для величезного заробітку. Сьогодні ми розповімо, що являють собою такі витвори мистецтва і чому деякі картинки коштують сотні тисяч доларів.

Більше інформації про NFT
NFT (non-fungible tokens) – це реальний об’єкт, запис про який внесено до цифрового реєстру блокчейну. Таким чином можна оцифрувати практично будь-який об’єкт із цифрового світу. Це може бути картинка, відео, музика та подібні витвори мистецтва. NFT – це що? Це цифровий сертифікат, що підтверджує право власності на той чи інший предмет.
Головна відмінність NFT (це посилання не рекламне) над звичайними токенами – кожна одиниця є унікальною. Немає двох однакових NFT, тоді як може бути випущено необмежену кількість монет конкретної криптовалюти. Яскравим прикладом є NFT першої заяви Стіва Джобса про приймання на роботу. Після його придбання ви станете одноосібним власником цифрової копії.

Коли з’явилися перші NFT
У 2014 році художник Кевін МакКой представив перший NFT. Він отримав назву NFT Quantum і був побудований на блокчейні Namecoin. В об’єкті не було нічого незвичайного – це був просто піксельний восьмикутник, який пульсував та змінював свій колір. Це почало цілу еру роботи з невзаємозамінним токеном. Люди досі не припиняють експериментів.
Спочатку цифрові активи створювалися на платформі Counterparty, але оскільки блокчейн Bitcoin не особливо призначений для створення токенів, поступово було здійснено перехід на Ethereum.
Як працюють NFT
Незамінні токени мають кілька сфер застосування. Розкажемо докладніше про кожну:
- Цифрове мистецтво. Переведення творів мистецтва на цифровий вигляд спрощує процес перевірки справжності та походження того чи іншого предмета.
- Ігри. У вигляді незамінних токенів в іграх часто представляють персонажів, зброю, аксесуари та інші предмети. Ви купуєте NFT за однією ціною, прокачуєте його характеристики та можете перепродати дорожче. Зараз існує кілька ігор з NFT – Axie Infinity, Tamadoge, Calvaria (це посилання надано не на правах реклами), Gods Unchained та інші. Плюс NFT – торгувати ними ви зможете не лише усередині гри, а й на інших платформах.
- Інші напрями. За допомогою невзаємозамінних токенів можна оформити право власності на цікаве доменне ім’я, перевірити справжність предмета розкоші та ін. Технологія блокчейна відрізняється прозорістю, у вас завжди буде можливість відстежити життєвий шлях конкретного токена.
Які стандарти використовуються для NFT
Найпоширеніший варіант – стандарти Ethereum. Нині підтримуються такі види:
- ERC-721. Найперший стандарт, який зберігає свою актуальність досі. Кожен токен, побудований на стандарті, унікальний та оцінюється окремо від інших.
- ERC-998. Цю категорію токенів можна комбінувати з іншими цифровими активами та продавати разом.
- ERC-1155. Ігровий стандарт, який використовується для створення замінних та незамінних токенів.

Висновок
Ще кілька слів про те, де ж купувати та продавати NFT, якщо ви вирішили цим зайнятися. Сьогодні існує кілька майданчиків. Першою запущеною платформою стала OpenSea. Зараз це найбільший маркетплейс, де можна знайти картини, музику, фотографії та багато іншого. Також вам варто звернути увагу на платформи Rarible, NBA Top Shot, Binance, Nifty Gateway та інші.