Метавсесвіт від ЄС спіткало розчарування – на масштабну вечірку у віртуальній реальності прийшло лише п’ять людей. Проект не лише не оцінили, а й розкритикували через те, що значну суму грошей по суті було витрачено ні на що.
Що відомо про подію
Вечірка у метавсесвіті ЄС була організована департаментом зовнішньої допомоги Європейської комісії. Основна мета заходу – зацікавити молодь в ініціативі Global Gateway. За наявною інформацією, вартість розробки метавсесвіту ЄС, а також витрати на організацію вечірки становили загалом 387 тисяч євро.
Про подію написав кореспондент Devex Вінс Чедвік. Він наголосив, що самостійно прийшов на гучну подію. але зустрів він там не більше 5 осіб. Чедвік поспілкувався з учасниками вечірки і зрештою залишився у метавсесвіті ЄС абсолютно один.

Метавсесвіт ЄС розроблявся як простір, де зможуть збиратися люди віком від 18 до 35 років, які політично ще не визначилися. Перша інформація про метавсесвіт ЄС з’явилася в середині жовтня цього року. У соціальних мережах було опубліковано трейлера майбутньої платформи. У публікації тривимірні аватари танцювали під хаус-музику десь на тропічному острові. Відмітки «подобається» під постом залишили лише 44 особи. Це вже могло говорити про те, що метавсесвіт ЄС – не найвдаліший задум. Але насправді все виявилося набагато гіршим.
Для чого потрібен метавсесвіт ЄС
Творці ініціативи «Глобальні ворота» власний метавсесвіт від ЄС створили не просто так. Відвідувачі могли знайти на платформі інформацію про саму ініціативу, ознайомитися з цілями, що переслідуються, за допомогою «історій віртуальних героїв». Загалом «Глобальні ворота» хочуть залучити 300 мільярдів доларів і направити ці гроші в країни, що розвиваються, для розвитку сфер торгівлі, транспорту та цифрових технологій. Метавсесвіт від ЄС, за словами розробників, це те місце, де зможуть збиратися і розмірковувати про глобальні проблеми однодумці.

Нова платформа була негативно сприйнята у соціальних мережах. Дехто назвав метавсесвіт ЄС звичайним цифровим сміттям, інші наполягали на тому, що користуватися платформою просто незручно. Також негатив викликала ціна метавсесвіту від ЄС. Один із користувачів Twitter зазначив, що зараз на території Східної Африки сильна посуха, а ООН просто не вистачає коштів на закупівлю їжі, ліків, на підтримку біженців. При цьому такі великі суми витрачаються буквально марно.
Європейські чиновники з критикою погоджуються, але лише частково. Вони підтримують, що інтерфейс метавсесвіту ЄС справді незручний у поточному вигляді. Також чиновники зазначають, що чекали значно більше від проекту. При цьому вони мають намір продовжувати розвивати проект з огляду на всі допущені цього разу помилки.
Хаус-концерт на тропічному острові у віртуальному світі вже закінчився. Але у вас ще є шанс відвідати метавсесвіт і подивитися, як там усе працює. За наявними даними, в середньому на платформу щодня заходить 1-2 особи.