Криптогаманець Telegram може стати реальністю вже найближчим часом. За наявною інформацією, зараз розробники відомого месенджера ведуть роботу над створенням власного криптовалютного гаманця та криптовалютрою біржі. Інформацію про можливість появи криптогаманця Telegram підтвердив і засновник месенджера Павло Дуров.

Чому з’явилася ідея створення гаманця та біржі
За словами розробників, необхідність у створенні нової біржі та криптогаманця Telegram пов’язана з децентралізацією блокчейну. Сам Дуров пише, що під час створення блокчейну звучали численні заяви про децентралізацію. У результаті люди отримали владу, почали зловживати їй і забули про всі свої обіцянки. Наприклад, він наводить недавній інцидент з криптовалютною біржею FTX.
Дуров впевнений, що саме зараз настав час, коли блокчейн потрібно повернути до витоків, а саме до децентралізації. А в зв’язку з цим Telegram займеться розробкою інструментів для цієї децентралізації. Йдеться про створення біржі та криптогаманця Telegram (це посилання не рекламне). При цьому останній інструмент ніяк не буде пов’язаний з процесом зберігання токенів користувача.

Нові інструменти, швидше за все, працюватимуть на блокчейні The Open Network (TON). Саме його розробкою компанія Telegram займалася останніми роками. На базі цього блокчейну вже працює аукціон Fragment. Нещодавно компанія Telegram почала використовувати аукціон для продажу нікнеймів. У перший місяць роботи на платформі було здійснено угоди на загальну суму 50 мільйонів доларів. Представники компанії обіцяють, що незабаром розширять список доступних для покупки «товарів».
Скандал із біржею FTX
Одна з великих криптовалютних бірж FTX у листопаді цього року оголосила про своє банкрутство. Зараз існує кілька версій події – банкрутство відбулося або через помилки, яких припустилося керівництво біржі, або через фінансові махінації.
Після перших проведених розслідувань було встановлено недобросовісну роботу з боку керівництва криптовалютної біржі. Зокрема, кошти клієнтів без їхньої згоди використовувалися компанією-власником для здійснення сумнівних угод. Зокрема, засновник біржі Сем Бенкман-Фрід таємно переказав 10 млрд доларів клієнтських коштів із FTX до торгової компанії Bankman-Fried Alameda Research. Також було виявлено, що на біржі не було нормального бухгалтерського обліку.

На цей час відомо, що з рахунків біржі невідомим чином пропало більше одного мільярда доларів користувальницьких грошей. На даний момент складно оцінити, якого масштабу було завдано шкоди користувачам біржі.
Скандал із біржею негативно позначився на криптовалютному ринку загалом. Багато токенів значно впали в ціні. Також було підірвано довіру з боку користувачів криптобірж та інвесторів.
Засновник біржі до останнього намагався врятувати свій проблемний криптовалютний бізнес. За деякими оцінками, банкрутство біржі FTX спричинило втрату капіталу на суму понад 16 мільярдів доларів.
Крах біржі FTX відбився і на біткоїні. Монета вперше досягла свого дворічного мінімуму на тлі подій, що відбуваються. Це пов’язано з тим, що інвестори почали боятися, що ситуація з FTX може вплинути на інші криптовалютні проєкти.
Створення біржі та криптогаманця Telegram може виправити ситуацію. Але тільки в тому випадку, якщо розробники виконають усі свої обіцянки про децентралізацію.