Нещодавно торгівельна NFT-платформа Blur відкрила для користувачів можливість обміну пакетів послуг на власний токен платформи $BLUR. Оскільки ця подія була доволі довгоочікуваною, не дивно що це вплинуло на підвищення інтересу до ринку невзаємозамінних токенів.

Згідно з даними DappRadar, обсяг торгів Blur станом на 15 лютого за 24 години досяг близько 9,5 мільйонів доларів, що поступається лише OpenSea, чий обсяг торгів становив близько 12 мільйонів доларів у той же період.
Що ж, схоже, що Blur тепер складає гідну конкуренцію OpenSea у новому розділі ліцензійних війн Web3.
Blur проти OpenSea
У своєму блозі 15 лютого команда Blur закликала користувачів заблокувати торговий майданчик OpenSea NFT.
Справа у тому, що творці зараз не можуть отримувати повні гонорари на обох платформах одночасно – Blur та OpenSea. Тому їм потрібно вибрати одну із двох платформ, щоб отримувати повні гонорари.
Це через те, що OpenSea автоматично встановлює необов’язкові ліцензійні відрахування при виявленні торгівлі на Blur. Згідно з OpenSea, у них є ця політика для захисту як творців, так і їхнього власного прибутку.
Blur Crypto Airdrop – NFT marketplace with $BLUR token
Позиція OpenSea

У листопаді 2022 року компанія OpenSea виклала своє обґрунтування заборони торгових майданчиків, схожих на Blur, які не потребують ліцензійних відрахувань:
“Під час економічного спаду багато хто з продавців NFT намагаються продати їх якомога дорожче. Переміщення лістингів на торгові майданчики, які не беруть комісію, — один із способів цього досягти. Для колекціонерів це означає, що NFT, які їм справді потрібні, скоріш за можна буде знайти на торгових платформах, які не стягують комісію з творців NFT. Навіть якщо колекціонери кажуть, що згодні платити творцям збори, вони стають дедалі більш схильними до покупок на таких торгових майданчиках… Якщо щось не зміниться найближчим часом, це може призвести до зменшення кількості зборів, які сплачуються творцям NFT”.
Для вирішення цієї проблеми OpenSea запропонувала заохочувати окремих осіб запобігати продажу їхніх NFT на платформах, які не потребують авторських відрахувань (роялті). Як вони це роблять?
Щоб на платформі OpenSea застосовувалися повні збори, особи, які створили смарт-контракти після 2 січня 2023 року, повинні вжити заходів у мережі, щоб забезпечити примусове виконання роялті. Іншими словами, OpenSea вимагає, щоб творці використовували мережеві інструменти, які запобігають продажу NFT на торгових майданчиках, які не забезпечують авторських відрахувань.
А платформа Blur не вимагає авторських відрахувань. Таким чином користувачі повинні заблокувати продаж своїх NFT на Blur та подібних платформах, щоб отримувати повні гонорари на OpenSea. Якщо людина не робить цього, OpenSea автоматично встановлює для цих колекцій “необов’язкові” ліцензійні відрахування.
Відповідь Blur

Blur не погоджується з цією позицією, стверджуючи, що вирішувати, де і як продавати свої товари, повинні самі творці, а не компанії.
“Ми вважаємо за краще, щоб творці могли отримувати гонорари на всіх торгових майданчиках, які вони вносять до білого списку, а не були змушені обирати. Щоб заохотити це, Blur стягує повні гонорари з колекцій, які блокують торгівлю в OpenSea”, – написали вони у своєму блозі.
І додали: “OpenSea насамперед посилається на політику Blur щодо старих колекцій без фільтрів як на причину, через яку нові колекції мають відфільтровувати Blur. Однак, запропоноване ними рішення має серйозні недоліки… ось чому Blur застосував інший підхід, який має більше шансів вирішити проблему остаточно”.
Реакція на пост була швидкою. Багато членів спільноти Web3 зайшли до Твіттера і почали писати про нову еру у війнах роялті. Залишається чекати, хто переможе у цій війні.