Криптовалюта та блокчейн

BlockFi може втратити 227 мільйонів доларів через крах Silicon Valley Bank – що відбувається?

207

Збанкрутілий криптокредитор BlockFi має незастраховані кошти на суму 227 мільйонів доларів, які застрягли на рахунку у Silicon Valley Bank.

Згідно з заявою Міністерства юстиції від 10 березня, BlockFi зберігає 227 мільйонів доларів у взаємному фонді грошового ринку, який не застрахований Федеральною корпорацією страхування депозитів (FDIC), у банку Silicon Valley Bank, який нещодавно збанкрутів.

Криптовалюта, долари

Міністерство юстиції заявило, що документи банку Silicon Valley Bank свідчать про те, що рахунок BlockFi не вважається депозитом, не застрахований FDIC, і тому може втратити вартість. Федеральний наглядовий орган заявив, що BlockFi проігнорував попередження, яке отримав раніше, про небезпеку незастрахованого облікового запису.

Це сталося в той самий день, коли федеральні регулятори заарештували банк після його приголомшливого краху. Silicon Valley Bank був одним із найбільших постачальників фінансових послуг для технологічних стартапів, включаючи криптокомпанії.

Крах Silicon Valley Bank – роз’яснення від WSJ

Що буде з вкладами Silicon Valley Bank?

Бізнес, економіка

Застраховані вкладники з часом можуть отримати доступ до своїх коштів. А вкладники, кошти яких перевищують страхові ліміти, отримають свідоцтво про конкурсне управління на незастраховані залишки. Це означає, що компанії з великими депозитами, які застрягли в банку, навряд чи скоро отримають свої гроші.

Дехто з криптоспільноти зазначив, що кошти BlockFi можуть не піддаватися прямому ризику, попри проблеми SVB. Деякі користувачі криптовалютного Twitter стверджували, що вартість акцій BlockFi залежатиме від того, що буде у фондах грошового ринку (MMF), а не від того, що станеться з Silicon Valley Bank.

“Це звичайний грошовий фонд, не пов’язаний із SVB, зберігається в SVB або його філії з цінними паперами. Конкурсне управління SVB не повинно впливати на це”, – сказав користувач Twitter @mattwwaters. “Фонд не застрахований FDIC, але вартість акцій залежатиме від того, що є у фонді, а не від того, що станеться з SVB”.

Від краху SVB постраждала не одна криптокомпанія

Крім BlockFi, численні інші криптокомпанії також постраждали через зв’язок банком. Наприклад, компанія Circle, емітент другого за величиною стейблкоїна USDC, зберігає нерозголошену частину своїх грошових резервів у розмірі 9,8 мільярда доларів у збанкрутілому банку Silicon Valley Bank.

10 березня компанія заявила, що SVB був одним із шести банків, на які покладається управління грошовими резервами USDC, але стверджує, що USDC зможе продовжувати роботу в нормальному режимі. Однак, стейблкоїн віддалився від своєї цільової прив’язки в 1 долар через хвилю зняття коштів.

Крипто-орієнтована венчурна компанія Pantera також може мати певні негативні наслідки через крах SVB. Згідно з заявою SEC від 3 лютого, у цьому банку компанія зберігала кошти з трьох приватних фондів.

Що означає крах SVB для криптовалюти?

Крім того, від краху SVB також постраждали компанії Web3 Proof та Avalanche Foundation, яка підтримує блокчейн Avalanche, та організація Yuga Labs, котра запустила проєкт Bored Ape Yacht Club NFT та декілька інших відомих колекцій.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.