Сьогодні перед українським бізнесом стоїть безліч нових викликів. Один із них – необхідність освоювати нові закородонні ринки – Європу та Америку. Звичайно, мова в першу чергу йде про крупні проєкти, але й представникам малого бізнесу вдається знаходити іноземних партнерів та виходити зі своєю продукцією чи послугами за кордон.

Згідно зі статистикою, з початку війни 28% українських брендів вже вийшли на закордонний ринок, ще 21% поки в процесі. Як українському бізнесу вийти на світовий ринок під час війни – читайте далі.

Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок

Закони

Першочергово потрібно ознайомитись із законодавством країни, на ринок якої ви орієнтуєтесь. Інколи деякі правила можуть бути вкрай дивними, це найчастіше стосується держав із прецедентною системою права. Тому до цього треба підійти ретельно. 

На що звернути увагу:

  • Чи потрібні спеціальні дозволи на реалізацію вашого товару.
  • Як працює оподаткування для іноземного бізнесу.
  • Чи можна працювати і отримувати дохід без резидентства.
  • Як місцеві банки співпрацюють з іноземними компаніями.

Комунікації

Хорошо компанія – єдиний організм. Щоб вона функціонувала як слід, потрібно налагодити стабільну комунікацію. По-перше, всією командою слід підтягнути англійську. 

Як вийти на ринок інших країн під час війни: Організувати якісну комунікацію

По-друге, знайти місцеву кандидатуру на керуючу позицію закордонної філії вашої компанії. Це буде краще, ніж доручати це комусь з українців. Місцевий спеціаліст краще обізнаний у ринковій ситуації країни та зможе знайти спільну мову з кадрами. 

Культура, релігія і ставлення місцевих до іноземців

Цей пункт настільки обширний та розгалужений, що потребує окремої статті. Адже культура і релігія – це дві дуже тонкі матерії, які мають значний вплив на бізнес особливо в більш консервативних країнах. 

Як вийти на ринок інших країн під час війни: Ретельно дослідити місцеву культуру

Основні тези перед виходом бізнеса на міжнародний ринок:

  1. Слідкуйте, щоб ваше продукція чи реклама не образила нікого за релігійною та національною ознакою.
  2. Не намагайтеся продати аналог хорошого місцевого продукту – його не куплять. Як не рекламуй українську моцареллу, італієць все одно вибере італійську. Такий принцип працює з будь-яким товаром.
  3. Подавайте інформацію про свій товар мовою країни, де ви зібрались його реалізовувати. В ІТ-сфері можна обмежитись англійською, а от із продовльчими товарами чи послугами такий фокус не пройде.

Отже, вихід на світовий ринок клопітка, але перспективна справа. Хоч війна – це жах, але вона зробила Європу та Америку більш лояльними та відкритими для українського бізнесу. Як то кажуть – треба ловити момент. До того ж російські компанії та бренди покинули світовий ринок, тому в українців є можливість зайняти їхнє місце.