Спочатку світова пандемія внесла корективи в нашу повсякденність. Безліч людей були вимушені опановувати професії для дистанційної роботи. Зараз українцям знову доводиться працювати віддалено. Декому віддалено від рідного дому.
Ми пропонуємо ТОП-5 варіантів дистанційної роботи під час війни, які допоможуть залишитись на плаву.
Копірайтер
Письменник, журналіст, аналітик – все це про копірайтера. Залежно від профілю, він створює рекламні тексти, сценарії для відео, інформаційні та публіцистичні статті. Цей ТОП-5 також написаний копірайтером. У чому фішка такої діяльності – зовсім необов’язково здобувати додаткову освіту, проходити курси.

Щоб почати писати потрібно лише:
- бути достатньо грамотним;
- вміти швидко орієнтуватись в інтернеті, знаходити достовірні джерела;
- розуміти шо таке “унікальність”, “вода” і “ключі”;
- відрізняти продаючий текст від інформаційного.
Найголовніше для копірайтера – практичний досвід і постійне самовдосконалення.
SMM-спеціаліст
SMM – це маркетинг у соціальних мережах. Спеціаліст у цій галузі розуміє як заохотити аудиторію до покупок, слідкує за трендами та інфоприводами, знає що таке маркетингова стратегія та імідж бренду.
Чому хороший СММ-спеціаліст ніколи не залишиться без роботи? Бо соціальні мережі зараз чи не найважливіший рекламній інструмент, яким користуються тисячі компаній.
Instagram та Facebook – ось основне поле діяльності сммника. Зазвичай він працює в команді з таргетологом і контент-мейкером, але є й універсальні спеціалісти.
Графічний дизайнер
Це одна з найбільш творчих професій для віддаленої роботи. Чим займається графічний дизайнер:
- створює рекламні креативи (банери, флаєри, інста-сторіз)
- розробляє логотип та фірмовий стиль бренду (фірмові кольори, пакування для товарів, шрифти)
- візуально оформлює друковані та інтернет видання;
- створює дизайн для сайтів.
І це лише неповний список можливостей для реалізації творчого потенціалу графічного дизайнера.
Чи обов’язково вміти малювати – ні. Можна працювати із готовими матеріалами зі стоків. Головне – відчуття стилю, розуміння композиції і бажання вдосконалювати свою техніку.
Тестувальник
Суть професії тестувальника – перевіряти чи працює певний продукт належним чином. Найчастіше це програмне забезпечення, комп’ютерні та мобільні ігри, онлайн-сервіси.
Він вишукує баги, оцінює функціонал.
Тестувальник більш просунутого рівня перевіряє продукт і як програміст, і як пересічний користувач. Тому просто прокинутись і почати працювати за цією професією не вийде. Потрібен мінімальний базис. Зараз на теренах інтернету велика кількість онлайн-курсів для тестувальників, у тому числі безкоштовні. Тому перекваліфікуватися можна за доволі короткий термін.
HR-менеджер
Інша назва – менеджер із персоналу. Відразу стає зрозуміло чим займається цей спеціаліст. Його завдання знаходити нових компетентних співробітників, допомагати їм адаптуватися в новому колективі, формувати корпоративну культуру та організовувати тренінги для підвищення кваліфікації робітників.

Чому це інтернет-професія? Бо давно ніхто не шукає роботу через оголошення у газетах. Зараз резюме розміщують на інтернет-платформах, біржах. Первинні співбесіди також проводяться онлайн.
Отже, працювати віддалено під час війни можливо. Варіантів для реалізації себе безліч. Ми навели лише ті професії, для яких не потрібна серйозна додаткова освіта.