Хенд-мейд продукція вже кілька років на піку популярності. Люди хочуть мати щось унікальне, зроблене з душею. Тому зараз саме час спробувати себе у цьому напрямку. Тим паче, сьогодні існує безліч інтернет-майданчиків для продажу подібної продукції. Наприклад, міжнародний маркеплейс Etsy або український Crafta (не реклама).

Пропонуємо розібратись яка хенд-мейд продукція добре продається, як визначитися з напрямком рукоділля.
Як визначитися що продавати?
Спочатку треба зрозуміти, що ви взагалі вмієте. Якщо у вас виникла думка про заробіток на хенд-мейд продукції, то ви скоріш за все вже маєте якесь хобі, пов’язане з рукоділлям.
Важливо розуміти, що не кожне захоплення можна монетизувати. Щоб ваші вироби можна було продавати, вони повинні відповідати чотирьом критеріям, бути: корисними, затребуваними, бюджетними та цікавими.
Бути корисними
Ваші вироби повинні мати практичне застосування. Тобто людина повинна отримувати користь від хенд-мейд виробів. Звичайно, виключно декоративну продукцію також можна продавати, але більшим попитом користуються речі, які мають побутове застосування.
Бути затребуваними
Для старту будь-якого бізнесу потрібно проаналізувати попит та пропозицію. Поцікавтеся в знайомих, щоб з хенд-мейд виробів вони б купили, а що вже мають в побуті. Проведіть дослідження маркетплейсів з товарами ручної роботи.
Бути бюджетним
Підрахуйте собівартість вашого виробу. Подумайте, яку ціну ви можете призначити за ваш товар. Розрахуйте рентабельність виробництва.
Бути цікавим
Ваш товар повинен бути цікавим і потенційним клієнтам, і вам, оскільки можна просто вигоріти, працюючи з набридливим хобі. Крім того важлива новизна товару. Навіщо людям купувати те, що вже давно поставили на потік і продають скрізь?
Ідеї хенд-мейд продукції для заробітку
- Вироби зі шкіри – особливою популярністю користуються гаманці, портмоне та обкладинки для документів. Такі вироби не потребують облаштування великої майстерні та значних обсягів закупівлі шкіри, як, наприклад, при виготовленні сумок.
- Кулінарія – тут величезний пласт ідеї для заробітку. Популярний і прибутковий напрям – солодощі ручної роботи. Це можуть бути корисні цукерки, дієтичні смаколики або ласощі з унікальним дизайном.
- Дерево – це екологічний матеріал, який має безліч варіантів застосування. В умовах примітивної майстерні можна виготовляти дерев’яний посуд або екологічно чисті іграшки для наймолодших. Якщо є можливість використовувати більш точне та просунуте устаткування, можна продавати дерев’яні конструктори, меблі, предмети інтер’єру – ключниці, полички, підставки тощо.
- Вироби з тканини – все, що потрібно для старту – швейна машинка, тканина та креатив. Повертаючись до теми екології, чудова ідея виготовляти шоппери. Технологічно – максимально просто, наволочку зшити складніше.
Отже, заробляти на виробах ручної роботи цілком реально, якщо підходити до цього ретельно та з душею.