Нещодавно Інтернет облетіло відео і скіншоти з нього, де Ілон Маск із умивальником заходить до офісу Твіттер. Цей перфоманс ознаменував нову еру для соцмережі. Мільярдер 28 жовтня завершив процес приватизації компанії. Тепер офіційно компанія Твіттер – Ілона Маска.

Угоду укладено не так давно, а новий власник соцмережі вже проводить реформи. Як змінився Твіттер із приходом Ілона Маска?
Ілон Маск і Твіттер – що нового?
Мене і ще мільйони користувачів соцмережі цікавлять три питання: Що трапилось із Твіттером? Навіщо? І чого ще очікувати від Ілона?
Нащо Маскові Твіттер?
Мільярдер заявив, що прагне до створення цифрового майданчика для мирного відкритого діалогу всього суспільства. Маск стверджує, що в найближчому майбутньому соцмережі розділяться на радикально правих і лівих, ставши інструментом для розпалювання ненависті та пропаганди. Тому він хоче використати потенціал Твіттера для забезпечення свободи слова кожному.
Незважаючи на скептичні відгуки в сторону Маска, його підтримав засновник соцмережі Джек Дорсі. Він вважає, що Твіттер не повинен бути компаніює, а скоріш суспільним благом і єдиний, хто підходить для реалізації цього – Ілон.
Трамп і Каньє знову в Твіттері?
Для тих, хто не вкурсі нагаємо. Репер Каньє Уест від початку жовтня був заблокований у Твіттері за антисемітські висловлювання. Але із приходом Ілона акаунт репера розблокували. Що правда, мільярдер стверджує, що він тут нідочого і команда соцмережі самостійно затвердила рішення про розблокування, ще до того як Маск став власником.
Щодо аккаунта Дональда Трампа. Він був заблокований після трагічних подій у Капітолії. Керівництво Твіттера вирішило, що його акаунт провокує нові хвилі ненависті серед користувачів.

20 листопада 2022 Ілон провів опитування в Твіттері на тему розблокування екс-президента. 51% респондентів проголосували хвально. Тепер акаунт Трампа стрімко набирає нових фоловерів.
Цензура у Твіттері
Оскільки Ілон наголосив на тому, що Твіттер – це майданчик для свободи висловлювань, користувачі влаштували провокацію. Вони почали активно постити дописи зі словом nigger (негр). Це образливе висловлювання, за яке раньше банили користувачів.
Поки що акаунти провокаторів не заблоковано. Але Ілон стверджує, що нова система модерації вже у розробці.
Прапорці за підписку
Блакинті “галочки” біля юзернейму означають, що це верифікований офіційний акаунт. Нещодавно Маск оголосив про зміни в алгоритмі отримання прапорця. Підписники Твіттер Блю (преміальної версії соцмережі з додатковими функціями) отримають значок верифікації автоматично. Поки що нововведення розповсюджується лише на США, Британію, Канаду та Австралію.
Отже
Ілон Маск і Твіттер – це генератор інфоприводів, що не вщухне ще довго. Бізнесмен заявив про далекоглядні плани на цю платформу. Поки що не всі його рішення можна назвати вдалими. Але нам залишається лише спостерігати за тим, як змінився Твіттер і гадати, що буде далі.