У цей непростий час бізнесу вкрай важко, особливо малому та середньому. Але слід розуміти, що стабільна економіка країни – це ключ до перемоги. Уряд це також розуміє, тому впроваджує різноманітні програми підтримки для бізнесу – зменшує податки, впроваджує пільги та надає матеріальну підтримку.
Але цього не достатньо, щоб повноцінно захистити бізнес під час війни. Усе в руках керівництва компанії. У цій статті ми розберемо найголовніші моменти, які допоможуть зараз захистити бізнес в Україні.

Захист українського бізнесу. Безпека понад усе
Минулорічна пандемія показала нам новий формат функціонування підприємств – віддалена робота. Цей досвід знадобиться і тепер. У першу чергу треба попіклуватись про безпеку працівників. Якщо є можливість, повністю переведіть свій бізнес у дистанційний формат. Як наголошують аналітики, потрібно уникнути скорочень. Намагайтеся максимально зберегти штат – це допоможе пришвидшити відновлення роботи.

Коли працівники в безпеці, час подбати про аппаратуру та виробничі потужності. Зараз в Україні діє державна програма релокації бізнесу. Звісно, вона розповсюджується на регіони, які знаходяться близько до прифронтової лінії. До програми може долучитись будь яке підприємство. Релокація відбудеться до безпечних регіонів Західної України.
Якщо релокація неможлива, подбайте про персонал, який буде працювати офлайн. Потрібно укріпити вікна, організувати укриття або знайти короткий шлях до найближчого.
Електронний документообіг
Зараз найбільш надійне сховище інформації – хмарні сервіси. Переведіть усю документацію в електронний формат. Це захистить її від знищення чи гублення. До того ж зекономить час, оскільки не потрібно буде шукати потрібну папку чи бланк – просто надсилаєте посилання і всі, хто має відповідний доступ одразу можуть ознайомитись з документом. Автоматизація документообігу дасть змогу сконцентрувати увагу на більш нагальних питаннях.
У переході в електронний формат немає нічого екстраординарного. Він і так поступово відбувався. Війна просто пришвидчила процес.
Юридична безпека
Зараз, коли існує пряма угроза руйнації чи незаконного захоплення потужностей виробництва, важливо мати надійний юридичний фундамент. Правильно складена та впорядкована документація – значний шар “броні” бізнесу. Рекомендуємо провести аудит та перевірити усі правові нюанси. Краще, найняти спеціаліста.

Пам’ятайте, що в разі зруйнування вашого підприємства через бойові дії, ви можете подати заяву на компенсацію збитків від держави.
Для захисту від незаконного привласнення бізнесу під час війни, існує сервіс СМС-Маяк. Від створений для моніторингу змін у Реєстрі речових прав та негайного сповіщення законного власника юридичної особи. Це допоможе вчасно звертатися до відповідних органів. До того ж, у травні цього року уряд прийняв новий антирейдерський закон. Він допоміг спростити та пришвидшити розгляд такого роду скарг, тому міри будуть прийняті вчасно.
Війна – серйозний виклик для бізнесу. Але на ньому зараз лежить величезна відповідальність. Бо поки ЗСУ захищає Україну, бізнес захищає ЗСУ.