Бізнес

Як відкрити магазин на маркетплейс і почати продавати

23

Інтернет – незамінний інструмент сучасного підприємця. З його допомогою можна значно розширити географію продажу та підвищити показники прибутку в рази. Є декілька варіантів його використання з комерційною метою. Можна продавати товари за допомогою соціальних мереж, наприклад Pinterest або Instagram. 

Як відкрити магазин на маркетплейс і почати продавати

Інший популярний метод – відкрити власний магазин на маркетплейс. Пропонуємо розібратись що таке маркетплейс, як він працює та які товари продавати на маркетплейс.

Що таке маркетплейс?

Дослівно – торгівельний майданчик. Чим він по суті і є, але у веб-просторі. Це спеціалізований онлайн-портал для магазинів, брендів або індивідуальних підприємців, де вони можуть розміщувати свої товари для зручного продажу.

Як відкрити магазин

Щоб відкрити власний магазин потрібно ознайомитись з правилами обраного маркетплейсу. Зазвичай вони приблизно однакові. Також важливо прочитати список заборонених товарів. 

Крім речей заборонених законодавством України, маркетплейси не допускають до продажу копії або підробки відомих брендів, які містять їхній логотип або іншу офіційну символіку (маскотів, назву тощо).

Реєстрація на маркетплейсі

Після ознайомлення з правилами майданчику, можна створювати партнерський акаунт. 

Спочатку треба заповнити реєстраційну форму – особисті дані, інформацію про магазини та товари.

Після надійде ліцензійний контракт. Його потрібно підписати запропонованим платформою способом. Зазвичай це одноразовий пароль, але все залежить від обраного маркетплейса.

Після підписання договору, потрібно пройти анкетування. Зазвичай воно зводиться до надання низки необхідних документів – підтвердження ФОП або юридичної особи, виписка з банку тощо.

Партнерський внесок – перед початком функціонування вашого магазину, потрібно внести авансовий платіж. Це незворотна транзакція. Деякі платформи пропонують придбати тарифний план. 

Завантаження товарів на маркетплейс

Після підтвердження реєстрації магазину, потрібно завантажити товари. Для цього рекомендуємо створити каталог у форматі XML. Звичайно, можна завантажувати товари вручну, але якщо йде мова про великий асортимент, то краще скористатися впорядкованим каталогом. 

В майбутньому така база даних допоможе оперативно відстежувати наявність товарів, коригувати ціни тощо.

Приділіть увагу оформленню карток товарів – професійне фото у високій якості, докладний опис характеристик та особливостей продукту. Потенційний клієнт повинен отримати вичерпну інформацію, адже в іншому випадку він може піти за цим товаром до конкурентів.

Що продавати на маркетплейс?

Тут два основні варіанти Якщо ви виготовляєте певну продукцію, ї й продавайте – тут все просто. 

Більш складний та цікавий випадок з перекупниками. Тут потрібно ретельно проаналізувати ринок. Конкретного “рецепту” що будуть купувати не існує. Все залежить від регіону, сезону, економічної ситуації тощо – більш детальний розбір вартує окремої статті.

Отже, продавати на маркетплейс – це чудовий та доволі простий спосіб для старту власного бізнесу. 

Що ще почитати...
Бізнес-еміграція в США – що потрібно знати

Бізнес-еміграція в США – що потрібно знати

На жаль, через війну в Україні значна частка підприємців або релокували свій бізнес, або були змушені вдатися до бізнес-еміграції. Сполучені Штати Америки – вельми приваблива країна для таких цілей, але