Проблема продажу своїх товарів часто стає на заваді реалізації потенціалу багатьох майстрів хенд-мейд. Для цього існує маркетплейс Etsy.com. Він вже багато років дуже популярний на Заході, але в Україні про нього дізналися відносно нещодавно.
Тож давайте розберемося, як продавати хенд-мейд вироби та як відкрити магазин на Etsy – з чого почати, на що звернути увагу, як працюють алгоритми системи рекомендацій на маркетплейсі.

Що таке Etsy
Etsy – це масштабний онлайн-маркетплейс, який працює з 2005 року. Кожен бажаючий може створити власний магазин на цій платформі та реалізовувати свої товари. За виставлення позицій на продаж Etsy бере комісію – 0,2 доллара за кожен. Але розпочати можно абсолютно безкоштовно – з перших 40 лотів у вашому мазані маркетплейс не візьме комісійних.
Що продають на Etsy
Основний напрям платформи – унікальні твори ручної роботи. Крім того значним попитом на Etsy користуються вінтажні товари, вироби, які були випущені обмеженим тиражем, матеріали та інструменти для різноманітного рукоділля.

За правилами сайту, вінтажними вважаються речі віком від 20 років.
Хто покупає на Etsy
Основна аудиторія Etsy – європейці, американці та канадці. Це важливо усвідомлювати при оформленні магазину.
Покупці на сайті переважно англомовні, тому свій магазин слід оформити та вести також англійською, в іншому випадку ваші товари просто не відображатимуться під час пошуку.
Як відкрити магазин на Etsy
У випадку з цим маркетплейсом підготовчий етап вкрай важливий. Навіть не думайте просто так зареєструватись, щоб подивитися як так все працює, а потім вже розвивати магазин.
Це пов’язано з алгоритмами рекомендацій. Система бачить появу нового магазину, якщо після реєстрації відразу починають з’являтися товари, вона класифікує його як активний та розвиваючийся – починає його просувати. Якщо в перший місяць після створення в магазині нічого не відбувається, він класифікується як неактивний – навіть коли почнуть з’являтися товари, система не буде їх активно просувати.
Як підготуватись до старту продажів на Etsy
Сучасні інтернет-продажі тримаються на двох “китах” – візуальному оформленні та SEO-оптимізації.
Візуал – це в першу чергу фотографії товарів. Вони повинні бути якісні, креативні та атмосферні. Каталожні фото на білому фоні зараз мало кого зацікавлять – у товару повинен бути “настрій”. Ідеальна кількість – по 7-10 світлин на один лот.
SEO-оптимізація на Etsy – це в першу чергу теги. Тобто слова за якими покупець зможе знайти ваш магазин та товари. Це потребує ретельної підготовки. Не можна писати перше, що спало на думку. У маркетплейсу є навіть сервіс для допомоги з тегами – EtsyRank.
Опис товару також грає важливу ролі. Його задача – переконати покупця, що це саме те, що йому потрібно. Це саме та річ, яку він шукав. Це саме та якість, яка йому потрібна.
Коли магазин створено, потрібна грамотна реклама. Але це вже тема для окремої статті. Etsy відкриває багато можливостей майстрам хенд-мейду, головне – правильно ними розпорядитися.