Війна – це величезний удар по економіці країни, по інфраструктурі та мирному населенню. Але незважаючи на таку нестабільну ситуацію, український бізнес продовжує працювати.

Російські окупанти не дійшли до Харкова, але відхапали собі пів області. Станом на сьогодні ЗСУ повернули майже всю нашу територію в цьому напрямку. Як почуває себе Харківський бізнес у таких умовах? Розглянемо на прикладі пʼяти компаній, які прийняли рішення відновити роботу.
Мережа ТРЦ Дафі
Великий торгівельний центр ТЦ Дафі на Салтівці був значно пошкоджений під час одного з ворожих обстрілів. Керівництво довго не наважувалося починати відновлювальні роботи. Але згодом вирішили піти назустріч мешканцям району, адже на території ТЦ функціонував один з найбільших продовольчих гіпермаркетів “Fozzy”. За словами гендеректора мережі І. Скляренко, довелось відновлювати понад 400 кв.м даху. Ремонтом та закупівлею нового обладнання у гіпермаркеті займались представники Фоззі-Фуд.
Зараз торгівельний центр Дафі частково відновив роботу. На його території працюють магазини першої необхідності. Також довелось адаптуватися до комендантської години і змінити час роботи.

Master Zoo
Мережа зоомагазинів, яка зараз відома по всій Україні починала свою діяльність саме у Харкові. На жаль, торгівельні точки зазнали найбільшої руйнації саме у альма-матері компанії. За словами керівника департаменту розвитку мережі Master Zoo В.Зарицького, роботи з відновлення функціонування магазинів у Харкові будуть колосальні. Принаймні 6 торгівельних точок зараз поновити неможливо.

Green forYou
Цей бренд – яскравий приклад незламності та винахідливості українців. Його заснувала біженка з Горлівки. Жінка виїхала звідти разом із сім’єю 8 років тому. З допомогою благодійних програм, вони з родичами змогли заснувати сімейний бізнес у Харкові з вирощування мікрозелені.
Зараз їм довелось перекваліфікуватись. Продажі значно скоротились і бізнес під час війни довелось адаптувати до нових реалій. Сьогодні вони займаються виготовленням продуктів харчування, які можуть тривалий час зберігатися без холодильника. Їхні постійні клієнти – волонтері, які закуповують продукцію та передають на фронт.
ТРЦ Nikolsky
Візитівка Харкова – один з найбільших ТРЦ у місті. Під час ворожого обстрілу будівля була значно пошкоджена. Був зруйнований купол, через що відбувся обвал верхніх поверхів. Відновлювальні роботи зайняли доволі довгий проміжок часу. Лише наприкінці вересня ТРЦ частково відновив роботу – відкрив для відвідувачів перший та другий поверхи, а вже у жовтні – третій. Як запевняє керівництво “Nikolsky”, жодного договору оренди торговельної площі не було розторгнуто. Зараз у ТРЦ відкрито майже 100 магазинів та 6 розважальний закладів.

Кафе “Bufet”
Популярна в Харкові мережа кафе Буфет. Їхня впізнавана фішка – квадратні піци. Вони теж призупинили свою діяльність з початком війни, але вже у травні 2022 знову відкрили свої двері для клієнтів. Компанія не оголошує контретні збитки, але відмічає, що труднощів їм вистачає. Зараз мережа закладів поступово відновлюється. В Харкові вже працюють 8 кафе. Бізнес не стоїть на місці, а активно розвивається. Нещодавно “Bufet” запустили власний додаток для замовлення онлайн, а також вони готують їжу для наших захисників.
Отже, Харківський бізнес під час війни продовжує жити і навіть розвиватися. Це стосується як великих компаній, так і представників малого бізнесу. Звісно, повноцінного відновлення варто чекати після перемоги.