Здавалося б який стартап під час війни, але за офіційними даними від початку повномасштабного вторгнення країни-терориста українці започаткували понад 50 000 нових бізнесів. До того ж, 71% команд цих стартапів працють з території України та не планують релокацію.
Малий та середній бізнес зараз дуже важливі для економіки держави. Якщо ви давно плануєте і ніяк не можете наважитись відкрити своє діло, настав час діяти.
У цій статті пропонуємо розглянути 5 ідей для стартапів в Україні, які точно “зайдуть”.
Торгівельний інтернет-майданчик
Ідея доволі банальна, але майже безпрограшна. Торгівля в інтернеті почала дуже активно розвиватись в період пандемії і зараз анітрохи не пригальмувала. В Україні не так багато великих маркетплейсів, хіба що OLX чи Prom.ua.

Тому стрімко увірватися в індустрію з новим перспективним, зручним та багатофункціональним інтернет-майданчиком буде не так важко. Головне, придумати принципово нову фішку, яка зацікавить користувачів і буде вашим козирем навіть перед гігантами індустрії.
Фуд-трак
Якого тільки фастфуду немає на вулицях міст України. Конкуренція значна, але фургончик зі свіжою гарячею їжею все ще залишається вигідним рішенням для стартапу. Це особливо актуально у холодну пору року, тим паче під час війни.
Головні плюси фуд-траку:
- мобільність – можливість охопити максимальну територію, знайти місце з найменшою конкуренцією;
- автономність – у кожному фуд-траці є генератор (а куди ж зараз без нього). До речі можна надавати клієнтам можливість підзаряджати телефони поки вони щось куштують;
- поле для експериментів – змінюйте меню, окремі страви, пробуйте нові спеції, аналізуйте що саме найбільше подобається вашим клієнтам.

Сервіс лідогенерації
Інтернет-маркетинг – невід’ємна частина сучасного бізнесу. Лід – це потенційний клієнт, що залишив контактні дані і зацікавлений у ваших послугах чи товарі.
Великі компанії утримують цілі відділи для збору та обробки цієї інформації. Це доволі затратно, тому дедалі більше підприємців вирішують віддати лідогенерацію на аутсорс. Сьогодні подібних агенцій в Україні не так багато. Тому треба займати нішу поки ще не пізно. Матеріальна база для цього потрібна мінімальна, адже основний ресурс – люди. Можна зібрати офіс, або організувати команду, яка працює віддалено.
Віртуальний психолог
Війна – це травмуючий досвід не тільки для солдатів, а й для кожного мешканця країни. Людям потрібна підтримка та професійні поради. Якщо ви маєте психологічну освіту або знайомого психолога, організуйте онлайн-сервіс, де люди зможуть отримати консультацію. Віддалений формат спілкування допоможе охопити більшу територію та заохотити клієнтів, що не мають змоги відвідувати спеціаліста офлайн.
Цей стартап – ідеальне комбо: допомога людям + дохід.
Консервація
У нинішній непростій ситуації тисячі українців не мають змоги купувати свіжі продукти. Виготовлення якісних та смачних продуктів з великим терміном придатності та легкими у приготуванні за польових умов – гарна ідея для нового бізнесу у 2022-2023 році. Що не менш важливо, цей бізнес залишиться прибутковим ще на довгі роки після перемоги України.

Отже, починати свій бізнес під час війни не страшно, варто лише наважитись і детально продумати концепт. До того ж уряд зараз активно допомагає малому та середньому бізнесу, але про це варто поговорити в окремій статті.